1. Turniej odbywa się systemem „każdy z każdym” w danej grupie.
  • 2 x 8 minut (bez przerwy ze zmianą stron) – w Skrzatach rocz. 2008.
  • piłką halową z niskim oraz na bramki 5x2m – w Juniorach Młodszych rocz. 2000 oraz Trampkarzach rocz. 2001 i 2002;
  • specjalną halową piłka „junior” (lżejszą z niższym odbiciem) oraz na bramki 3x2m - w Młodzikach rocz. 2003
  • piłka rozm. „3” na bramki 3x2m – w Skrzatach rocz. 2008
  1. Zawody są sędziowane przez 1 sędziego w każdej grupie.
  2. Obowiązują uproszczone przepisy gry na hali m.in.: auty wykonywane z nogi; bramkarze wprowadzają piłkę do gry ręką; Zmiany lotne; (wszelkie wątpliwości rozstrzygają sędziowie).
  3. W turnieju drużyna może liczyć maksymalnie - 14 zawodników (w Skrzatach rocz. 2008 – 12 zawodników)
  4. Na boisku w trakcie meczu bierze udział:
    1. W Juniorach Młodszych rocz. 2000, Trampkarzach Starszych r. 2001; Trampkarzach rocz. 2002 – 6 zawodników z pola + bramkarz (mecze rozgrywane na sektorze hali wym. 55 m x 30 m)
    2. W Młodzikach rocz. 2003 – 5 zawodników z pola + bramkarz (mecze rozgrywane na boisku do futsalu).
    3. W Skrzatach rocz. 2008 – 4 zawodników z pola + bramkarz (mecze rozgrywane na boisku o wym. 30 x 20 m – 2 boiska w poprzek sektora hali)
      4. ilość straconych bramek
    3. Przy równej ilości punktów 3 drużyn – „mała tabelka”
  6. Uczestnicy ubezpieczają się we własnym zakresie.
  7. Organizator zapewnia dla każdej drużyny nagrody, wodę mineralną oraz ciepły posiłek.
  8. Po rozegraniu wszystkich meczy zbierze się grono trenerów i wybierze w każdym z roczników najlepszego bramkarza oraz zawodnika turnieju (w rocz. 2008 wybrany zostanie z każdej drużyny wyróżniający się zawodnik).
  9. Należy przypisać zawodnikom stałe numery na czas trwania turnieju, co umożliwi wyłonienie najlepszego strzelca turnieju (nie dotyczy rocz. 2008).
  10. Drużyny proszone są o pozostanie na zakończeniu w celu odebrania nagród.

Turniej organizowany przez drużynę Stali Zabrze. Zbiórka zawodników o godz 8.30.