Niezłe spotkanie !!

Na dobrym poziomie stało nasze wczorajsze spotkanie z drużyną AP Gliwice sporo bramek, akcji i emocji. Pierwsze 10 minut to zdecydowana przewaga naszego zespołu i dwa ewidetne rzuty karne nie podyktowane dla naszego zespołu, szkoda. Mecz zakończył sie zwycięstwem drużyny z Gliwic 8:5 ale mimo porazki nie musimy się wstydzic naszych chłopaków zagrali z zaangazowaniem i do końca spotkania wynik nie był rozstrzygnięty.

MKS ZABORZE - AP GLIWICE 5:8 br./as  Cichoń/Grygiel;  Kocjan/Cichoń;  Smyka/Cichoń;  Smyka/Paściak;  Cichon/Cyrus

Jednak mały niedosyt pozostaje i ti nie ze względu na gre naszej ekipy ale na widoczne większe parametry przeciwnika (technika, szybkośc, zachowanie na boisku oraz wzrost), dlatego według przepisów zgłosilismy arbitrowi zawodów ze chcemy sprawdzic legitymacje tych zawodników ale ten nam oświadczył iż nie może tego zrobić i że musimy polegać na uczciwosci trenera AP Gliwice (hahaha). Ponadto przed spotkaniem oznajmilismy trenerowi że będziemy chcieli sprawdzic dokumenty tożsamości a on odparł że ich nie mają (według regulaminu walkower dla nas), dlatego opisałem w sprawozdaniu całą zaistniałą sytuację i czekamy na odzew.

Brak dokumentu tożsamości ze zdjęciem czyni zawodnika nieuprawnionym do gry i powoduje niedopuszczenie go do zawodów. Fakt zaistnienia takiej sytuacji sędzia musi opisać w sprawozdaniu.

§ 32

1. W przypadku, gdy tożsamość zawodnika budzi wątpliwości, zawodnik jest zobowiązany na żądanie sędziego przedstawić ważny dokument tożsamości ze zdjęciem, którym jest: 1) dowód osobisty; 2) paszport; 3) prawo jazdy; 4) legitymacja szkolna.

2. Brak okazania dokumentu przed rozpoczęciem meczu czyni zawodnika nieuprawnionym do gry i powoduje niedopuszczenie go do zawodów. Jeżeli zawodnik dostarczy i okaże sędziemu ważny dokument ze zdjęciem, to może być dopuszczony do gry.

3. Żądanie sprawdzenia tożsamości zawodników biorących udział w zawodach na wniosek drużyny przeciwnej, przysługuje wyłącznie kapitanowi drużyny do momentu zakończenia zawodów. Zgłoszenia po końcowym gwizdku nie mogą być przyjmowane przez sędziów.

4. Sprawdzanie tożsamości zawodników może się odbyć przed zawodami, w czasie przerwy pomiędzy częściami gry lub po zakończeniu meczu, jeżeli protest w tej sprawie zgłoszony został sędziemu w trakcie drugiej połowy spotkania lub dogrywki, ale przed końcowym gwizdkiem sędziego

5. Sędzia zawodów obowiązany jest przyjąć zgłoszony przez kapitana wniosek o sprawdzenie tożsamości i poinformować niezwłocznie (przed zawodami lub w najbliższej przerwie w grze, ale przed zakończeniem zawodów) kapitana drużyny przeciwnej, aby wskazani zawodnicy stawili się do sprawdzenia tożsamości w szatni sędziowskiej. Wezwanie to dotyczy także tych wskazanych zawodników, którzy po powiadomieniu ich kapitana zostali wymienieni na zawodnika rezerwowego lub wykluczeni przez sędziego z gry. Wyjątkiem zwalniającymwskazanego zawodnika z oczekiwania na sprawdzenie tożsamości jest konieczność udzielenia pomocy lekarskiej poza stadionem w wyniku odniesienia kontuzji podczas gry.

6. W szatni sędziowskiej w obecności kapitanów obu drużyn a w przypadku drużyn młodzieżowych (zawodników niepełnoletnich) również w obecności kierownika lub trenera z każdej drużyny, sędzia sprawdza tożsamość zawodnika z danymi widniejącymi w protokole sędziowskim. Na podstawie tych dokumentów i dodatkowych pytań sędzia musi zająć jednoznaczne stanowisko co do tożsamości sprawdzanych zawodników. Fakt żądania sprawdzenia tożsamości i jego przebieg sędzia obowiązany jest opisać w sprawozdaniu z zawodów i dać do podpisu kapitanom, kierownikom lub trenerom obu zespołów.

7. Jeżeli sędzia zgłosi kapitanowi drużyny konieczność stawienia się w szatni w celu sprawdzenia tożsamości, a zawodnik ten nie stawi się do tej kontroli w wyznaczonym czasie tj. 1) przed rozpoczęciem zawodów – zawodnik zostaje uznany za nieuprawnionego do gry (nie może być dopuszczony do meczu i musi być wykreślony ze sprawozdania), 2) w trakcie lub po zawodach – uznaje się, że zawodnik nie był uprawniony do gry. Zawody należy zweryfikować jako walkower dla drużyny przeciwnej. Zawodnik, kapitan oraz kierownik drużyny ponoszą konsekwencje dyscyplinarne takie same jak za wstawienie do gry zawodnika pod obcym nazwiskiem.

8. Dane zawodników, którzy na żądanie sędziego nie przedstawią ważnego dokumentu tożsamości, winny zostać opisane w sprawozdaniu sędziego ze stosownym opisem dla Wydziału Gier prowadzącego rozgrywki.